KaPa-51


Ajankohtaista ja aiemmin tapahtunutta



KAPA-51:N JÄSENMAKSUTIEDOT

Vuosimaksu: 12 €
Ainaisjäsen: 100 €

Jäsenmaksulaskut lähetetään tammikuun 2017 aikana Seuramappi- ohjelman kautta kaikille joukkueisiin ilmoittautuneille. Mikäli haluat kannattaa seuran toimintaa ja maksaa jäsenmaksun niin lähetä yhteystietosi sähköpostilla info@kapa-51.com niin saat paluupostissa laskun maksamista varten


KAPA-51:N Fanituotteet nyt myynnissä !

Kapa-51  fanituotteet ovat nyt myynnissä Tehomet-areenan kahviossa aina kun se on auki. Tuotteita voi

myös tilata sähköpostilla info@kapa-51.com



JÄÄURHEILUKAUDEN PÄÄTTÄJÄISET 2015

KaPa-51 jääurheilukauden päättäjäisissä 22.4.2015 palkitut pelaajat

Ringettekoulu (palkittiin mitalein)

Luistelu- ja jääkiekkokoulu (palkittiin mitalein)

Salibandy G/F-juniorit:

Kauden G-juniori: Jose Kankkunen
Kauden F-juniori: Tatu Ikonen
Kaikki pelaajat saivat myös mitalit

Ringette G-juniorit (palkittiin mitalein)

Jääkiekko G-juniorit (palkittiin mitalein)

Jääkiekko F-juniorit:

Joukkueen selkäranka: Sampo Nikulainen
Luottopuolustaja: Eetu Kyröläinen
Tehokkain hyökkääjä: Miro Palvimo
Kauden kehittyjä: Leevi Romo

Ringette E/F-juniorit:

Ahkerin harjoituksissa kävijä: Nea Tiihonen
Kauden luistelija: Ella Tarssanen
Kauden taistelija: Tiitu Marttinen
Kauden kehittyjä: Alisa Kuitunen

Salibandy E-juniorit:

Paras puolustaja: Otto Keituri
Tehokkain hyökkääjä: Elias Puurunen
Kehittynein pelaaja: Vilho Savolainen
Kauden E-juniori: Juho Tiihonen

Jääkiekko E-juniorit:

Paras puolustaja: Roope Fisk
Paras hyökkääjä: Jesse Manninen
Kauden kehittyjä: Leevi Tiihonen
Esimerkillinen pelaaja: Ilari Reinikainen

Salibandy D-juniorit:

Paras puolustaja: Elias Issakainen
Tehokkain hyökkääjä: Lauri Pöyry
Kehittynein pelaaja: Riku Rautiainen
Kauden D-juniori: Ville Hokkanen

Ringette D-juniorit:

Kauden puolustaja: Ronja Kohvakka
Kauden syöttäjä: Ira Pynnönen
Kauden hyökkääjä: Anu Yrjänheikki
Kauden kehittyjä: Anni-Maria Kiuru

Jääkiekko D-juniorit:

Paras puolustaja: Konsta Laitinen
Paras hyökkääjä: Eetu Könönen
Ahkera harjoittelija: Anni Kyrönlahti
Paras pelaaja: Teemu Lahikainen
Kauden kehittyjä: Otto Manninen
Taistelija: Osmo Arkko
Joukkuepelaaja: Lukas Blomfelt

Salibandyakatemia:

Paras puolustaja: Joonas Muurinen
Paras hyökkääjä: Jesse Peura
Paras tulokas: Toni Laitinen
Kauden akatemialainen: Tuomas Reinikainen

Salibandy, edustus:

Yllättäjä: Arvi Ikonen
Taistelija: Ville Suuronen
Joukkuepelaaja: Matti Suvanto
Paras pelaaja: Ville Manninen

Jääkiekko, edustus:

Paras puolustaja: Sami Kallio
Paras hyökkääjä: Ville Laakkonen
Tärkein pelaaja: Pekka Lahikainen

Kiertopalkinnot:

Kauden F-juniori, Ekin pytty (jääkiekko): Tatu Ikonen
Aktiivisin harjoittelija, 04-juniori: Juuso Romo
Kauden jääkiekkojuniori: Teemu Lahikainen
Kauden ringettejuniori: Henna Hokkanen
Kauden salibandyjuniori: Ville Hokkanen
Kauden E-juniori, Ekin pytty (jääkiekko): Veera Hokkanen
Kauden ringettepelaaja: Inka Issakainen
Kalskeen pytty: Maija Ossi
Kauden seuratoimija: Tuomo Laitinen
Kauden tsemppaaja (jääkiekko, edustus): Jerry Kenakkala
Paras pelaaja (jääkiekko, edustus): Henri Ryynänen
Kauden syöttäjä: Ville Laakkonen
Vuoden valmentaja: Juho Manninen
Kauden Aikapoika: Tauno Friman

Fair Play-palkinnot:

Jääkiekko: Emma Laitinen
Ringette: Helmi Huikko
Salibandy: Eetu Kyröläinen



LIIKUNTAPAIKKOJEN KÄYTTÖVUOROT NYT NETISSÄ!

Käyttövuorot löydät Kangasniemen kunnan liikuntatoimen nettisivuilta


  


 

 

 

Kangasniemen Palloilijat ry

Kangasniemen Palloilijat ry, puheenjohtaja Teemu Palvimo, puh. 044 3200 477, teemu.palvimo(a)kapa-51.com